Kerastase Elixir Ultime – Oleo-Complexe

Product Name:Elixir Ultime, Oleo-Complexe
Rating:

Olejek do wszystkich rodzajów włosów Elixir Ultime, Oleo-Complexe firmy Kerastase jest dobrym bratem bliźniakiem fioletowego Cheveux Fins et Sensibilises dla włosów wrażliwych i delikatnych. Jak działa i jakie ma właściwości?

Kerastase-Elixir-Ultime,-Oleo-Complexe

OPIS:

Elixir Ultime Oleo-Complexe do wszystkich rodzajów włosów ma niemal ten sam skład, co jego fioletowy brat- bliźniak przeznaczony do włosów delikatnych. Ta wersja zamknięta jest w złoto- pomarańczową, szklaną butelkę o nieco mniejszej pojemności 100 ml.

Eliksir zawiera cztery olejki pielęgnacyjne.

Olej kukurydziany (Corn Oil)- działa zmiękczająco, spowalnia procesy starzenia włosów i nadaje im naturalny, zdrowy połysk.
Olej Pracaxi (Pentaclethra Macroloba Seed Oil)- skutecznie i głęboko odżywia włosy. Wzmacnia je i chroni przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Stanowi idealną ochronę na każdą pogodę, każdą porę roku.

Olej kameliowy (Camellia Oleifera Seed Oil) – wygładza strukturę włosa, ponieważ szybko i skutecznie domyka łuski włosów. Nawilża, nadaje blask. Odżywi i zregeneruje nawet bardzo zniszczone, cienkie włosy.

Olej arganowy (Argania Spinosa Kernel Oil)- ma właściwości silnie nawilżające, wzmacnia strukturę włosa. Chroni je przed brutalnymi poczynaniami z naszej strony (gorący strumień powietrza z suszarki, prostownica, szarpanie i naciąganie włosów, tapirowanie).

Elixir Ultime, Oleo-Complexe praktycznie nie zawiera alkoholu. Prymarną funkcję pełnią tu naturalne olejki. Jest kosmetykiem idealnym do codziennej pielęgnacji włosów. Gęstszy niż jego fioletowa, pełna alkoholu wersja do włosów wrażliwych. Ma przyjemny, nieco orientalny i słodki zapach. Jest niestety mniej wydajny niż olejek Fins et Sensibilises, ale dużo bezpieczniejszy, ponieważ nie wysuszy włosów.

Szklana buteleczka sugeruje, że mamy do czynienia z olejkiem stworzonym z pietyzmem i troską o włosy. Opakowanie zawiera hologramową naklejkę, która oglądana przez przednią ściankę eliksiru obrazuje lśniące, zadbane, domknięte łuski włosa.

Pompka działa bezproblemowo do samego końca i pozwala precyzyjnie dawkować miodowy olejek.
Brawo, Kerastase.

PRZEZNACZENIE:

Olejek przeznaczony jest dla wszystkich rodzajów włosów. Może być traktowany jako prewencyjna ochrona zdrowych włosów lub intensywna regeneracja włosów suchych, zniszczonych i niezdyscyplinowanych. Bardzo wspomoże też włosy matowe, nadając im blasku i sprężystości.

SPOSÓB UŻYCIA:

Można go stosować przed myciem włosów, na wilgotne, osuszone włosy zaraz po myciu głowy oraz po wysuszeniu włosów na same ich końcówki.

W zależności od rodzaju i kondycji włosów można stosować każdy ze sposobów równocześnie lub wybrać jeden, najdogodniejszy.

ZALETY:

  • dużo drogocennych olejków
  • prawie w ogóle nie ma alkoholu
  • piękne, ekskluzywne opakowanie
  • nie obciąża włosów, niemal całkowicie się wchłania
  • łatwa aplikacja
  • miły zapach

WADY:

  • nie jest wydajny
  • cena jest wysoka w porównaniu z innymi olejkami
  • butelka – aczkolwiek piękna i ekskluzywna- może się wyśliznąć z dłoni i stłuc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

.