Z wizytą u trychologa. Oczyszczanie skóry głowy
Czy wiesz, kim jest trycholog? Najprościej mówiąc, to specjalista od włosów i skóry głowy. Jeżeli zmagasz się z nawracającym łupieżem lub uczuciem swędzenia, on na pewno ci pomoże. W jaki sposób? Sprawdź, jak wygląda zabieg oczyszczania skóry głowy.
Zabieg oczyszczania skóry głowy w gabinecie trychologa podzielony jest aż na osiem etapów. Trwa bardzo długo i kosztuje niemało. Ale czego nie robi się dla urody! Na początek skórę głowy „traktuje” się urządzeniem zwanym prądami d’Arsonoval. Zabieg jest bezbolesny, działa dotleniająco i dezynfekcyjnie, ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Dla osób, które mają tłustą skórę głowy, jest niezwykle pomocny. Prądy d’Arsonoval delikatnie podgrzewają tkanki, w wyniku czego dochodzi do odnowy komórek naskórka, pobudzenia krążenia krwi, wzmocnienia włosów i regeneracji uszkodzonej skóry głowy.
Drugi etap polega na zastosowaniu peelingu kwasowego.
Produkt zawiera kwasy AHA o pH równym 5,0. Kosmetyk działa oczyszczająco, reguluje pracę gruczołów łojowych, nawilża naskórek oraz eliminuje bakterie odpowiedzialne za złą kondycję włosów i skóry głowy. W składzie peelingu kwasowego znajdują się ekstrakty roślinne i owocowe, które mają właściwości dogłębnie odżywiające. Na zakończenie tego etapu trycholog robi masaż, a po około 20 minutach zmywa kosmetyk.
W trzecim etapie stosuje się ekstrakt przeciwłojotokowy. Zawiera on następujące składniki: melisę lekarską, miętę pieprzową, oczar wirginijski, olejek z drzewa herbacianego i skrzyp polny. Rośliny mają właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, pobudzają krążenie krwi, zmniejszają rozszerzone pory skóry głowy, łagodzą podrażnienia. Ekstrakt stosuje się na chorobowo zmienione miejsca skóry. Kolejne dwa etapy polegają na umyciu głowy szamponem do wrażliwej skóry oraz aplikacji maseczki. Produkty zawierają naturalne składniki, a wśród nich między innymi: ekstrakt z rumianku i szałwii oraz mentol. Koją podrażnienia, zapobiegają powstawaniu łupieżu, ograniczają wydzielanie sebum. Etap szósty to suszenie umytych włosów. Zazwyczaj zajmują się tym fryzjerzy, którzy współpracują z trychologami.
Podczas przedostatniego etapu wprowadza się składniki aktywne zawarte w ampułkach. Robi się to za pomocą infuzji tlenowej, czyli zabiegu polegającego na wtłoczeniu do głębszych partii skóry wybranych przez trychologa substancji. Mogą to być na przykład: arginina, witaminy i keratyna. Składniki zapewniają wzrost włosów na długość i grubość lub wzmocnienie cebulki włosa. Ostatnim etapem oczyszczania skóry głowy jest ledoterapia. Zabieg polega na zastosowaniu światła ledowego, którego natężenie dobrane jest pod względem problemów włosów. Ledoterapia stymuluje zachodzące w skórze procesy, wzmacnia cebulki i mieszki włosowe, redukuje stany zapalne i niweluje odczucie swędzenia.
Category: Rzeczowo o włosach, Włosomaniaczka