Gadżety dbającej o włosy kobiety. Czyli niezbędnik prawdziwej włosomaniaczki

Zapewne do tej pory myślałaś, że gadżetami do włosów są spinki, frotki, grzebienie i szczotki. Jednakże jest mnóstwo innych akcesoriów, które ułatwią ci pielęgnację skóry głowy i włosów. Można by pójść o zakład, że o istnieniu niektórych nie miałaś do tej pory pojęcia. Na szczęście większość z nich dobrze znasz.

wlosy.jpgCoś na głowę

Foliowe czepki z gumką, turbany termalne i suszarki kapturowe to gadżety potrzebne każdej włosomaniaczce. Foliowe czepki można wykorzystać na dwa sposoby. Po pierwsze, używa się ich podczas zabiegów odżywiania włosów olejkami. Między nimi a skórą głowy wytwarza się ciepło, które przyspiesza absorbcję składników odżywczych. Po drugie, foliowe czepki chronią włosy w trakcie kąpieli. Dzięki nim fryzura nie zostanie narażona na wilgoć. Turban termalny działa podobnie, jak wcześniej wspomniany gadżet. Jest jednak o wiele bardziej efektywniejszy, wygodny i idealnie sprawdza się w każdym zabiegu pielęgnującym włosy. Kapturowa suszarka wygląda jak nakrycie głowy z przyszłości. Jak działa to cudo? Na włosy zakłada się kaptur, do którego podłączona jest suszarka. Ciepłe powietrze przechodzi przez materiał kaptura i skutecznie suszy lub stylizuje włosy.

Nie niszczy ich jednak tak, jak zrobiłaby to klasyczna suszarka.

Coś dla włosów

Istnieją specjalne przyrządy do czyszczenia szczotek. Wyglądają jak miniaturowe grabie. Służą do usuwania kurzu, łupieżu, włosów i innych zanieczyszczeń, które zbierają się podczas rozczesywania pasemek. Gadżet ma metalowe wypustki, dzięki którym skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia. Oczywiście mycia i dezynfekowania szczotek i grzebieni nie można pominąć. Kolejnym nieodłącznym akcesorium potrzebnym każdej włosomaniaczce jest pędzelek do farbowania. Ułatwi nam każdą koloryzację lub farbowanie odrostów. Dobre nożyczki powinny być w kosmetyczce każdej kobiety, która ceni sobie doskonale wystylizowane fryzury. Nożyczki muszą być ostre i wykonane z takiego materiału, który nie powoduje reakcji alergicznych i jest wysokiej jakości. Najlepiej jest zainwestować w profesjonalne nożyczki. Świetnie sprawdzą się przy podcinaniu grzywki w domu. A podcinanie ułatwi klips do włosów. Jest to plastikowa klamerka, którą przypina się wzdłuż linii cięcia.

Coś do kosmetyków

Butelki, miarki, opakowania. Wszystko to przyda się do przygotowania lub przechowywania kosmetyków własnej roboty. Do mgiełek wykorzystaj butelki z atomizerem, do olejków – butelki z pipetą, a do wymieszania składników domowego kosmetyku – miarki z podziałką.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

.