Zniszczone końcówki włosów i ich rodzaje. Jak pielęgnować włosy?

Supełek, widelec, drzewko… Wbrew pozorom nie są to nazwy dobrze znanych nam przedmiotów. W taki sposób mówi się o zniszczonych końcówkach włosów.

Sprawdź, czy twoje włosy są uszkodzone i dowiedz się, jak je pielęgnować.

wlosy.jpg

Włosy ulegają zniszczeniu pod wpływem wielu czynników. Mogą to być na przykład nieodpowiednio dobrane kosmetyki, niewłaściwie przeprowadzana pielęgnacja, zbyt częste zabiegi w salonie fryzjerskim. Uszkodzenia włosów spowodowane są również zanieczyszczeniem powietrza, chorobami i przyjmowaniem niektórych leków, silnym promieniowaniem słonecznym. Włosy pozbawione prawidłowej ochrony stają się cienkie, matowe, łamliwe i suche. Skóra głowy jest podrażniona, a końcówki włosów rozdwajają się. Sprawdź, jak pielęgnować włosy, aby były piękne i zdrowe.

Gałązka to najpopularniejszy typ zniszczenia końcówek włosów. Pojedyncze włoski rozdzielają się na dwie części, co czyni je podobnymi do procy zrobionej z patyka lub gałązki. Wbrew pozorom kora okalająca rdzeń włosa jest zdrowa. Niewiele jednak brakuje, aby kondycja włosów pogorszyła się. Stan włosów poprawisz, stosując kosmetyki nawilżające, wzmacniające i odżywcze. Dobrze sprawdzi się olejek arganowy, który należy podgrzać i delikatnie wmasować w końcówki włosów.

Widelec i drzewko to kolejne dwa typy końcówek włosów. Pasemka, które wyglądają w ten sposób, świadczą o poważnych problemach związanych ze skórą głowy, a nawet całym organizmem. Jeżeli zauważyłaś, że pasemka łamią się zwłaszcza przy szczotkowaniu, natychmiast powinnaś o nie zadbać. Pamiętaj o systematycznym nawilżaniu i stosowaniu odpowiednich produktów. Dobrym rozwiązaniem będzie także obcięcie końcówek, a być może zmiana fryzury.

Świeca i supełek to dość nietypowe rodzaje końcówek włosów. Końcówka typu świeca pojawia się wtedy, gdy zewnętrzna struktura włosa jest poważnie uszkodzona. Zniszczenia takie są prawdopodobnie wynikiem zbyt częstego farbowania. Jedynym rozwiązaniem jest obcięcie końcówek włosów i właściwa pielęgnacja olejkiem kosmetycznym. Końcówka – supełek występuje najczęściej na włosach kręconych, łamliwych, spuszonych i trudnych do ułożenia. Włosy takie powinno czesać się grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami lub szczotką Tangle Teezer.


.