Dlaczego włosy nie rosną?

Pielęgnujesz, podcinasz, dbasz najlepiej jak tylko umiesz, a one i tak nie chcą rosnąć. Dlaczego? Prawdopodobnie twoje włosy są zniszczone lub osłabione, a twój organizm boryka się z większymi lub mniejszymi problemami zdrowotnymi. Sprawdź, czemu włosy nie rosną.

wlosy.jpgPrzyjmuje się, że włosy co miesiąc wzrastają o 1 cm. Jeżeli są przesuszone na końcach, nie zauważysz różnicy w ich długości. To, co urośnie od nasady głowy, na końcówkach się wykruszy lub połamie. Możemy wtedy mówić o tym, że włosy „stoją” w miejscu. Czy wiedziałaś, że pasemka mogą niszczyć się i przesuszać z powodu niewłaściwej pielęgnacji? Chodzi tu także o rozczesywanie włosów.

Stosowanie źle dobranej, a nawet nieodpowiednio skonstruowanej szczotki może prowadzić do rozdwajania i kruszenia się końców włosów i opóźniać wzrost włosów.

Wbrew pozorom podcinanie włosów co dwa miesiące nie przyspiesza ich wzrostu. Końcówki skracasz o 2 cm, podczas gdy włosy rosną w tempie 1 cm na miesiąc. Masz rację, kiedy mówisz, że pasemka wyglądają lepiej. Podcinanie zawsze je nieco „odświeża”; pozbywasz się także zniszczonych końcówek. Zamiast skracać włosy, wzmocnij mieszki i cebulki włosowe oraz zadbaj o skórę głowy.

Wzrost włosów mogą ograniczać również problemy zdrowotne. Zaliczamy tu między innymi wahania poziomu hormonów. Jeżeli podejrzewacie u siebie taką dolegliwość, zróbcie badania krwi i udajcie się do lekarza, który na pewno przepisze wam odpowiedni środek. Najbardziej prozaicznym powodem zahamowania wzrostu włosów są choroby skóry głowy. Mogą prowadzić do osłabienia, a nawet wypadania włosów. Do najczęstszych przypadłości pogarszających kondycję włosów i skóry głowy zalicza się: łojotokowe zapalenie skóry, łupież tłusty, grzybicę skóry głowy lub nadmiernie przesuszoną skórę głowy i łupież suchy. Sebum, które zbiera się przy ujściach mieszków włosowych, utrudnia prawidłowy wzrost włosów, prowadzi do ich wypadania i uszkodzenia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

.