To nie będzie takie łatwe… Wybieramy najlepszą szczotkę do włosów

To, czym czeszesz włosy, ma znaczenie. Niezależnie od tego, czy będzie to szczotka lub grzebień, z naturalnym włosiem lub sztucznym, od znanego producenta lub nie, zawsze miej na uwadze kondycję i zdrowie włosów. Jak wybrać szczotkę idealną, by na długo cieszyć się piękną fryzurą?

szczotka-do-wlosow.jpgRozmiar szczotki ma znaczenie

Im większa szczotka, tym szybciej rozczesze włosy. Dla osób, które mają gęste, grube i długie włosy, jest to idealne rozwiązanie. Szczotkę o mniejszej powierzchni czeszącej mogą wybrać ci, których włosy sięgają ramion lub są całkiem krótkie. Przy wyborze szczotki kieruj się także szerokością. Węższy gadżet będzie idealny dla osób z włosami średnimi, a szerszy – dla tych, których włosy sięgają co najmniej do połowy pleców. Pamiętaj również, że mniejsza i węższa szczotka to mniej czyszczenia.

Zagęszczenie włosia też jest ważne

Im większe zagęszczenie włosia, tym pasemka będą lepiej rozczesane i bardziej puszyste. Szczotka o wąskim rozstawie kępek polecana jest do pielęgnacji włosów cienkich. Dzięki temu pasemka ładniej się ułożą i staną się łatwiejsze w modelowaniu. Taki gadżet dobrze rozczesze włosy zniszczone i splątane. Szczotka z szerokim rozstawieniem kępek nie będzie dokładnie rozdzielać włosów; pasemka będą bardziej zbite, a fryzura jednolita. Przeznaczona jest do szczotkowania włosów zdrowych i grubych.

Liczy się też długość włosia

Szczotki o krótkim włosiu sprawdzą się na włosach cienkich, a szczotki z długim włosiem – na włosach gęstych. Rozczesywanie grubych włosów szczotką z krótkim włosiem wygładzi wierzchnią partię pasemek, podczas gdy spodnia pozostanie splątana. Obecnie na rynku dostępne są szczotki z różną długością włosów. Polecane są osobom, które wciąż nie mogą zdecydować się na wybór odpowiedniego akcesorium do rozczesywania włosów. Czasami wśród włosia szczotki znajdziemy ząbki wykonane z twardych i odpornych na uszkodzenia materiałów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

.