Hair Tattoo – nowa moda na tatuaże na włosach

Trendy w makijażu i modzie zmieniają się niemal jak w kalejdoskopie. Co sezon jesteśmy zaskakiwani nowymi pomysłami projektantów i wizażystów światowych marek. W mijającym sezonie królowała fryzura na boba, a nadchodzącej wiosny będziemy robić tatuaże na włosach, a właściwie… z włosów! Na czym polega Hair Tattoo? Skąd się wziął ten trend?

Hair TattooCoraz częściej boimy się nowych trendów, bo potrafią zaskakiwać zarówno pozytywnie i negatywnie, a więc nigdy nie wiemy, czego się spodziewać. Tym razem trzeba przyznać, że nowa moda na fryzurę z tatuażem jest wyjątkowo urocza! Raczej nie ma osoby, której Hair Tattoos nie przypadłyby do gustu.

Wystarczy przejrzeć Instagrama, gdzie nowa moda szturmuje pod znacznikiem #hairtattoo, aby przekonać się do tego trendu.

Na czym polega Hair Tattoo? To nic innego jak tatuaż z włosów. Polega na wycięciu włosów w wybranym miejscu i wygoleniu ulubionego wzoru. Najchętniej wygala się część głowy nad karkiem, od końcówek uszu w dół. Tworzy się w tym miejscu dość skomplikowane wzory. W mediach społecznościowych przewijają się zarówno motywy kwiatowe, geometryczne, orientalne, a nawet tribale (plemienne symbole). Wybór miejsc i wzorów jest ogromny.

Tatuaże z włosów to nawiązanie do męskiej mody z lat 90. lub przełomu millenium, kiedy modne było golenie wzorków na krótkich fryzurach chłopców. Dziś ten trend powraca, ale ze zdwojoną siłą, bo tatuaże z włosów częściej zawitają wiosną u kobiet i nie będą już zarezerwowane tylko dla facetów. Poza tym wzory wygalane we włosach są w przypadku Hair Tattoo dużo bardziej eleganckie, wyszukane i skomplikowane.

Hair Tattoo to bardzo ciekawe rozwiązanie dla dziewczyn z długimi włosami – odmienia nudną fryzurę w fascynujące dzieło sztuki, pięknie eksponuje kark przy spiętych np. w kok włosach, a dodatkowo jest łatwe do ukrycia, bo wystarczy rozpuścić włosy. Niekwestionowaną zaletą tego trendu jest uroczy wygląd i tymczasowość (włosy po pewnym czasie odrastają).


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

.