Jak dbać o włosy latem?

wlosy.jpgNie tylko skóra potrzebuje ochronnych filtrów przeciwsłonecznych. Kosmetyki zabezpieczające przed promieniami słońca przydadzą się także włosom. One również wymagają pielęgnacji w postaci aplikowania maseczek, odżywek, balsamów i mgiełek.

Przekonaj się, jaki wpływ na włosy ma słońce i jakich produktów należy używać, aby mieć piękne i zdrowe pasemka.

Czy wiedziałaś, że włosy już po kilku dniach kąpieli słonecznych stają się jaśniejsze? Mimo że efekt wygląda ładnie, to takie odbarwienia świadczą o ubytkach w wewnętrznych strukturach włosów. Promieniowanie UV lekko wysusza włosy i sprawia, że łuski włosowe odchylają się. Wnikając głębiej, słońce prowadzi do utraty wody i melaniny – pigmentu odpowiadającego za ochronę przeciwsłoneczną i kolor. Do wnętrza włosów dostają się wtedy wolne rodniki i zanieczyszczenia, które przyczyniają się do pogorszenia kondycji pasemek.

Najbardziej na promieniowanie słoneczne narażone są włosy jasne, farbowane lub rozjaśniane, zaś włosy ciemne są najbardziej uodpornione na działanie słońca. Podczas koloryzacji melanina zostaje uszkodzona, a barwniki zawarte w farbach nie dają żadnego zabezpieczenia. Kondycję włosów pogarsza ponadto woda słona lub chlorowana. W efekcie włosy po lecie są suche, matowe i mało elastyczne; do tego jest je trudno wymodelować.

Jak zatem dbać o włosy latem? Używaj kosmetyków, które zawierają filtry przeciwsłoneczne oraz składniki nawilżające, na przykład ceramidy, kolagen, olejki roślinne i witaminy A, E, H i B5. Stosuj odżywki bez spłukiwania, które długo pozostaną na twoich włosach i zagwarantują im właściwą ochronę. Kiedy długo przebywasz na słońcu, co jakiś czas włosy spryskuj mgiełkami lub nakładaj na nie olejki. Skórę głowy myj codziennie po to, aby usunąć sebum, pot i kurz, które nagromadziły się w ciągu dnia. Szampon powinien zawierać delikatne składniki myjące i pielęgnujące. Przydadzą się również regeneracyjne produkty, które można nakładać na końcówki i całe pasemka. W salonie fryzjerskim możesz poprosić o tzw. odżywczą saunę. Podczas zabiegu łuski włosowe wygładzają się, a włosy stają się lśniące i nawilżone.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

.