Jak przetrwać bad hair day?

Nieoczekiwana zmiana pogody, nowy kosmetyk lub sposób pielęgnacji, nieprawidłowe mycie lub szczotkowanie. To tylko część czynników, które mogą spowodować, że przytrafi się nam bad hair day. W efekcie włosy będą spuszone, przetłuszczone lub oklapnięte. Aż strach wspomnieć o nagle powstałych zniszczeniach pasemek lub podrażnieniach skóry głowy. Co zrobić, gdy przytrafi ci się taka niemiła sytuacja?

Sprawdź, jak przetrwać bad hair day i co jest jego przyczyną.

przetrwać bad hair dayDlaczego bad hair day przydarzył się akurat tobie? Zapewne popełniłaś jakiś błąd w pielęgnacji. Prawdopodobnie zaburzyłaś równowagę pomiędzy stosowaniem produktów z proteinami, humektantami i emolientami. Jeżeli twoje włosy są pozbawione objętości, nieco przetłuszczone i posklejane, prawdopodobnie dostarczyłaś im za mało protein, a za dużo humektantów i emolientów. Niedobór protein powoduje, że włosy stają się śliskie lub „ulizane”. Grozi to zwłaszcza tym dziewczynom, które zbyt intensywnie nawilżają włosy, a rezygnują ze stosowania produktów z keratyną. Podobnie włosy wyglądają, gdy dostarczasz im dużo humektantów w postaci gliceryny, aloesu, miodu, siemienia lnianego lub D-panthenolu.

Nadmiar emolientów skutkuje obciążeniem włosów. Uwidacznia się to zwłaszcza wtedy, kiedy korzystasz z maseł kosmetycznych, silikonów i parafiny. Czy wiedziałaś, że modne w tym sezonie olejowanie włosów również może pogorszyć kondycję pasemek? Oczywiście przeprowadzony prawidłowo zabieg nikomu nie zaszkodzi. Jeżeli chcesz szybko poprawić wygląd włosów, umyj je szamponem z zawartością SLS lub SLES, czyli substancji silnie myjących i oczyszczających.

O bad hair day mówimy także wtedy, gdy nasze włosy są spuszone i bardzo przesuszone. Doprowadziła do tego pielęgnacja kosmetykami z małą ilością emolientów i humektantów oraz z dużym stężeniem protein. Emolienty i humektanty uzupełnisz podczas zabiegu olejowania włosów. Olejek dobierz do rodzaju włosów i typu skóry głowy. Zwilż całe pasemka, a po upływie kilku godzin głowę umyj szamponem z zawartością SLS. Kondycję włosów poprawisz, stosując maseczkę z siemienia lnianego lub produkty z kwasem hialuronowym. Przeproteinowanie włosów następuje głównie wtedy, gdy używamy domowych kosmetyków z jajkiem, jedwabiem i keratyną. Jak przywrócić włosom i skórze głowy odpowiednią kondycję? Włosy i skórę głowy umyj szamponem, w składzie którego znajduje się SLS lub łagodniejsza forma SLES.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

.