Krótkie fryzury nie tylko dla mężczyzn. Modne cięcia w sam raz dla kobiet

fryzury.jpgWreszcie mamy lato: żar leje się z nieba, powietrze rozgrzane jest promieniami słońca, a na niebie nie ma ani jednej chmurki. Dziewczyny z długimi włosami muszą szukać różnych (czasami dziwnych) rozwiązań, aby uchronić się przed upałem. Dlatego związują włosy w skomplikowane warkocze lub upinają koki. O wiele lepiej mają dziewczyny, które zdecydowały się na krótkie fryzury.

A czy wiesz, jak prawidłowo dbać o takie włoski?

Krótkie fryzury są ostatnio bardzo modne. Możesz wybierać spośród tzw. jeżyków, cięcia na chłopczycę, pazia i włosów sięgających linii ucha. W tym sezonie na pokazach mody królują naturalne i lekkie fryzury. Włosy powinny być sprężyste, lśniące i gęste. Gładko zaczesane, natapirowane lub sztucznie wyglądające uczesania odchodzą do lamusa.

Tak bardzo popularne, krótkie włosy, we fryzjerskim fachu mają różne definicje. Nie jest to tylko tak zwany jeżyk, lecz również paź, fryzura na chłopczycę, cięcia do linii ucha i w męskim stylu. Niestety, nie każdej dziewczynie będzie ładnie w takim uczesaniu. Kobiety, które mają okrągłą twarz nie powinny nosić bardzo krótkich włosów. Dlaczego? Ponieważ taka fryzura podkreśla kształt twarzy i całej sylwetki, natomiast głowa jest nieproporcjonalnie mała w stosunku do reszty ciała. Takie uczesanie odradza się także paniom, które mają grubą szyję i drugi podbródek. Krótkich włosów nie powinny nosić kobiety z pociągłą twarzą, ostro zakończoną brodą, wydatnymi kościami policzkowymi i spiczastym nosem.

Kondycja włosów jest bardzo ważna przy doborze fryzury. Najlepsze, zarówno dla fryzjera, jak i dla klientki, są włosy grube i gęste. Podczas cięcia można nadać im dowolny kształt i charakter. O takie włosy należy dbać w odpowiedni sposób. Nie wolno używać silnych lub zbyt bogatych w składniki aktywne kosmetyków myjących. Inaczej będzie wyglądała pielęgnacja włosów cienkich i uszkodzonych. Korzystać się powinno z produktów o lekkiej konsystencji i takich, które nie obciążą włosów. Bardzo ważna jest także stylizacja. Żele, pianki i lakiery należy stosować z umiarem – nie mogą pogorszyć kondycji skóry głowy i włosów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

.