Kupuj mniej i piękne włosy miej! O tym, jak zaoszczędzić na kosmetykach do włosów

wlosy.jpgMyślisz, że to niemożliwe? A jednak! Te dwie rzeczy można ze sobą pogodzić. Nie musisz wydawać pieniędzy na drogie kosmetyki lub zabiegi w salonie fryzjerskim. Wystarczy, że wyszukasz tańsze zamienniki, a w twój portfel będzie grubszy.

Sprawdź, jak stać się minimalistką w pielęgnacji włosów

Zadaniem szamponu jest dokładne oczyszczenie skóry głowy i włosów z sebum, martwego naskórka, kurzu i brudu. Nie musi odżywiać, wygładzać i nawilżać. Ważne jest jednak, aby nie wysuszał i nie podrażniał. Z tych powodów nie musimy wydawać bajońskich sum na drogie kosmetyki. Bardzo dobrze sprawdzą się produkty z niższej półki. Z resztą, po co kupować szampony, w których zajdziemy składniki z oczyszczaniem nie mające nic wspólnego. Do pielęgnacji włosów mamy przecież maseczki, odżywki i mgiełki.

Na olejek kosmetyczne również przeznaczamy znaczną część swojej wypłaty. W końcu panuje przekonanie, że oryginalny i skuteczny olejek do włosów musi kosztować co najmniej kilkadziesiąt złotych. Oczywiście wykorzystać można oleje spożywcze; nie będą one jednak tak dobre, jak te przeznaczone do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Zdarzają się jednak wyjątki: są dobre i tanie olejki kosmetyczne oraz takie oleje spożywcze, które nadają się do pielęgnacji skóry. Takimi są oliwa z oliwek lub olej lniany. Równie dobrze na nasze włosy będą działać mieszanki olejków wzbogacone kosmetykami wykorzystywanymi w aromaterapii.

Na odżywkach i maseczkach chyba nie warto oszczędzać. Rzecz jasna, nie trzeba od razu kupować profesjonalnych produktów; te tańsze również są całkiem dobre. Wybierając kosmetyki kondycjonujące i pielęgnujące, zwracaj uwagę na skład. To substancje odżywcze i aktywne zapewniają włosom prawidłowy wzrost. I za to w głównej mierze płacimy przy kasie.

Produkty do stylizacji również powinny być dobrej jakości. Przy ich kupnie kieruj się podobnymi zasadami, jak w przypadku wyboru odżywek i maseczek. Pianki, lakiery i fluidy są czasami lepsze od modelowania włosów na szczotce i przy pomocy suszarki. A jak wiadomo, gorące powietrze uszkadza strukturę włosa oraz prowadzi do utraty keratyny i wody. Poza tym, produkt stylizujący marnej jakości może sklejać włosy i prowadzić do pogorszenia się ich kondycji.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

.