Najnowszy trend w modelowaniu włosów! Kręcenie loków na balony

Papiloty, wałki, termoloki, lokówka… Wszystkie te gadżety służą do kręcenia loków. Ale czy słyszałaś o najnowszym trendzie w modelowaniu włosów? Jeżeli nie, to koniecznie przeczytaj ten tekst, a nowy sposób ułożenia eleganckiej i pięknej fryzury na pewno przypadnie ci do gustu.

loki.jpgOstatnio wśród blogerek i włosomaniaczek zapanowała nowa moda. Nie wystarczą im już lokówki, wałki lub papiloty, aby zrobić loczki lub fale. Dziewczyny używają teraz zupełnie innych gadżetów. Co ciekawe, chodzi tu o bardzo tani i niezwykły sposób układania fryzury. O czym mowa? O kręceniu loków na balony! Wydaje się dziwne? Z pewnością zmienisz zdanie, kiedy zobaczysz efekty takiego zabiegu. Loki są sprężyste, a włosy zyskują podwójną objętość.

Sprawdźmy, jak poprawnie zakręcić włosy na balony.

Jak nietrudno się domyślić, na początek musisz zakupić zestaw balonów. Włosy dokładnie rozczesz i podziel na grube pasemka. Przygotuj także wsuwki do włosów. Uwaga: suszarka, prostownica i inne urządzenia wytwarzające wysoką temperaturę nie będą potrzebne. Balony nadmuchaj i nadaj im podłużny kształt. Mogą być delikatnie napompowane – duży rozmiar mógłby przeszkadzać ci w robieniu loczków. Następnie wydzielone wcześniej pasemka nawijaj na baloniki, a końce pasemek zabezpiecz wsuwką. Rano zobaczysz efekty takiego modelowania włosów. Loczki przeczesz palcami i utrwal lakierem.

Na pierwszy rzut oka taki sposób modelowania włosów wydaje się być całkiem niezły. Loki są naprawdę śliczne, grube, gęste i sprężyste. Niestety, kręcenie loków na balony ma wady. Po pierwsze, podczas zabezpieczania końcówek pasemek możesz niechcący przebić balon wsuwką. Jego resztki trudno będzie usunąć spośród włosów. Po drugie, czy pamiętasz szkolne eksperymenty z elektrostatyki? Pocierane balonem włosy elektryzowały się, a ponowne ułożenie fryzury kosztowało wiele wysiłku. Pomyśl, jak będzie wyglądała twoja fryzura rankiem. Po trzecie, stosowanie pianek utrwalających może okazać się niezbyt dobrym pomysłem. Kosmetyk przyklei twoje włosy do powierzchni balonów; w efekcie fryzura stanie się nieestetyczna.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

.