Ocet jabłkowy na włosy – jak stosować, jak działa?

Określa się go mianem „eliksiru zdrowia i urody”. Działa przeciwgrzybicznie, antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Jest naturalnym remedium na problemy skóry i włosów. Redukuje trądzik i blizny. Dogłębnie odbudowuje strukturę włosów. Bez wątpienia opłaca się przenieść ocet jabłkowy wprost z kuchni do codziennej pielęgnacji włosów.

ocet-jablkowy-na-wlosy.jpgOdmiana octu wytwarzana na bazie jabłek to jeden z najbardziej wszechstronnych produktów. Znajduje zastosowanie jako dodatek do potraw, środek leczniczy, ale również substancja idealna do naturalnej pielęgnacji. Warto mieć ocet jabłkowy w domu szczególnie, jeśli mamy matowe, niezbyt sprężyste i osłabione włosy.

Do czego można wykorzystać ocet jabłkowy?

Poleca się stosowanie octu jabłkowego jako kluczowego składnika płukanek do włosów. Najbardziej popularna jest płukanka na bazie octu jabłkowego i ciepłej wody lub olejku z drzewa herbacianego. Co ciekawe, ocet jabłkowy z powodzeniem można również wmasowywać bezpośrednio w skórę głowy. Opisywana substancja ma przynajmniej kilka zalet, a wszystkie są wynikiem właściwości octu jabłkowego oraz jego składu.

Naturalne kwasy obecne w occie jabłkowym skutecznie wspierają w problemie z łupieżem i wykazują kojące działanie na skórę głowy. To skutkuje znacznym ograniczeniem swędzenia i łuszczenia się skóry. Kuracja naturalnym octem jabłkowym skutecznie eliminuje również wiele innych infekcji skóry głowy. Problem znika niemal całkowicie już po kilku zastosowaniach płukanki octowej.

Ocet jabłkowy na włosach sprawdza się także wyśmienicie jako środek nabłyszczający i wygładzający. Wystarczy pozostawić ocet lub płukankę na włosach na około pół godziny, najlepiej po myciu. Po takim czasie ocet jabłkowy zrównoważy pH włosów i domknie ich łuski. Efektem tego będą wyglądające zdrowo, lśniące i łatwe do rozczesania włosów.

Trzecim powodem, dlaczego warto wykorzystać ocet jabłkowy w pielęgnacji włosów, są jego właściwości oczyszczające. Ocet jabłkowy zawiera duże ilości kwasu octowego, który uznaje się za łagodny środek chelatujący. Skutecznie usuwa osady z twardej wody, które gromadzą się na włosach. Octowa płukanka na włosy oczyści je z nagromadzonych zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, a włosy będą świeższe i mniej przetłuszczone.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

.