Tak, to jest możliwe! Prostowanie włosów bez prostownicy

wlosy.jpgDziewczyny z kręconymi włosami chcą mieć włosy proste, a te, których pasemka w ogóle się nie kręcą, chciałyby choć trochę nacieszyć się loczkami lub falami. Niestety, kobietom bardzo trudno jest dogodzić. Być może te, które do tej pory korzystały z prostownicy, zechcą przetestować inne sposoby prostowania włosów.

Najszybciej włosy wyprostujesz, korzystając z suszarki i odpowiednich kosmetyków dociążających, prosząc fryzjera o właściwy rodzaj cięcia, zapuszczając włosy lub poddając je keratynowemu prostowaniu. A co zrobić, jeśli nie chcesz rozstać się z prostownicą? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że wysoka temperatura wytwarzana przez prostownicę prowadzi do poważnych uszkodzeń i wysuszenia pasemek. Końcówki zaczynają się rozdwajać, włosy kruszyć i łamać. Jeżeli zdecydujesz się zrezygnować z modelowania gorącym powietrzem, pasemka zregenerują się, nabiorą blasku, będą miłe w dotyku, mocne i zdrowe.

Taki sam efekt osiągniesz, korzystając z innych metod prostowania włosów.

Prostowanie na suszarkę. To jeden z najłatwiejszych i najprostszych sposobów modelowania włosów. Strumień powietrza kieruj od góry do dołu. Przesuwaj suszarkę od czubka głowy po same końce. Czas suszenia zależy od grubości włosów i ich podatności na układanie. I tak: włosy cienkie wyprostujesz bardzo szybko, podczas gdy na suszenie włosów grubych musisz poświęcić nieco więcej czasu. Pamiętaj, aby suszarka posiadała funkcję jonizacji i ustawienia mocy strumienia powietrza oraz zimnego nawiewu, który wygładzi i domknie łuski włosowe.

Kosmetyki dociążające to kolejny sposób prostowania włosów. Zaliczamy do nich silikony, olejki i gęste maski. Silikony sprawiają, że skręt pasemek jest mniejszy, a włosy proste i gładkie. Osobom, które mają włosy grube i gęste, poleca się tzw. silikony ciężkie. Dokładnie oblepiają pasemka; są dość trudne do zmycia dla delikatnych szamponów i wody. Ci, których włosy są cienkie, powinni stosować kosmetyki z lżejszymi silikonami. Dociążenie włosom zapewniają także olejki. Te jednak muszą być dobrane do porowatości. W przeciwnym razie mogą pogorszyć kondycję pasemek. Kosmetykami obciążającymi włosy są również maseczki z zawartością silikonów, olejków, humektantów i protein. Bardzo dobrze sprawdzą się produkty profesjonalne.

Rodzaj cięcia i długość włosów również pomagają odpowiednio wymodelować fryzurę. Cięcie na prosto lub na kształt literki „U” sprawia, że włosy są bardziej podatne na prostowanie. Pamiętaj, że im włosy dłuższe, tym są mniej podatne na skręt. Dłuższe włosy są cięższe i tym samym bardziej proste. Efekt prostych i błyszczących włosów daje także keratynowe prostowanie. Rezultat utrzymuje się naprawdę długo, a fale lub loki nie pojawiają się nawet po myciu głowy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

.