Wałki na tapecie. Jakie są rodzaje wałków do włosów?

Burza loków, afro w afrykańskim stylu, anielskie fale, a może urocze sprężynki? Kręcone włosy mają nie jedno oblicze. Taka różnorodność fryzur to efekt ogromnego wyboru akcesoriów do stylizacji włosów. W ostatnich miesiącach zdecydowanie renesans wałków, dlatego dziś kilka słów właśnie o nich. Jakie rodzaje wałków do włosów dostępne są na rynku?

rodzaje-walkow-do-wlosow.jpgWAŁKI NA RZEPY

Rzepowe wałki są lekkie, więc nosi się je wygodne i nie obciążają fryzury. Trzeba jednak nauczyć się ich nakładania i zdejmowania tak, żeby z pomocą rzepa nie wyrwać i nie uszkodzić włosów. Zazwyczaj mają dość dużą średnicę, co daje efekt miękkich fal, wyraźnie uniesionych u nasady włosów i fryzury pełnej objętości.

Występują też w mniejszej wersji, która służy do stylizowania loków o mocnym skręcie.

PAPILOTY

Najpopularniejsze wałki minionego stulecia to zdecydowanie papiloty. Mają miękką, gąbczastą strukturę. Ich kształt, długość i specyfika pozwalają na uzyskanie efektu artystycznego nieładu. Raczej nie uda się zakręcić fal w stylu glamour z pomocą papilotów. Należy zakręcać na nie możliwe jak najcieńsze pasma, które po rozplątaniu koniecznie trzeba rozczesać.

TERMOLOKI

Świetnym rozwiązaniem dla kobiet o dłuższych włosach są termoloki. Występują w różnych wielkościach, co pozwala na uzyskanie fal o wielu rozmiarach. Zabezpiecza się je klipsem, który utrzymuje je na włosach. Wałki tego rodzaju działają dzięki swojej wysokiej temperaturze, a więc dają trwały efekt, a jednocześnie trzeba uważać z ich wykorzystaniem.

WAŁKI STOŻKOWE

Najmniej popularne, choć oferujące najbardziej naturalny efekt loków o różnej grubości, są wałki stożkowe. Włosy nawija się od węższej strony kończąc na grubszej części wałka, która zakończona jest rzepem. Zaletą takiego kształtu jest możliwość nawinięcia włosów już przy samej nasadzie. Z pomocą wałków stożkowych da się uzyskać anielskie loczki lub plażowe fale.

WAŁKI DO ONDULACJI

Najczęściej są wykonane z drewna, rzadziej z plastiku. Wałki przeznaczone do trwałej ondulacji cały czas funkcjonują, choć rzadziej wykorzystuje się już te z gumką. Mają niewielkie rozmiary, są długie i wąskie. Po zapleceniu włosów na wałki tego rodzaju uzyskuje się bardzo drobne loki.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

.